Ideal 7000

Ideal 7000

Nowy wymiar energooszczędności. Nowoczesna architektura wymaga nowych standardów w sferze technicznej, funkcjonalnej i estetycznej. 

IDEAL 7000  – NOWY WYMIAR ENERGOOSZCZĘDNOŚCI

Nowoczesna architektura wymaga nowych standardów w sferze technicznej, funkcjonalnej i estetycznej. Zmieniające się wymagania prawne stawiane stolarce budowlanej, jak również przede wszystkim oczekiwania klientów poszukujących coraz cieplejszych okien to tendencje, wobec których nie można pozostawać obojętnym.

IDEAL 7000 to przykład synergicznego wykorzystania właściwości profili i szyb zespolonych w celu tworzenia okien charakteryzujących się bardzo niską przenikalnością cieplną. Uzyskany w badaniach współczynnik przenikalności cieplnej profili o wartości  Uf=1,1-1,0 W/m2K w połączeniu z możliwością stosowania szerszych i cieplejszych pakietów szybowych o szerokości do 51 mm gwarantuje najlepsze parametry cieplne okna

Jest to system z uszczelnieniem zewnętrznym, co daje możliwość zaoferowania energooszczędnego rozwiązania również dla konstrukcji stałoszklonych, bez konieczności stosowania adapterów. Duża komora z solidnym wzmocnieniem stalowym to gwarancja stabilności ramy. System umożliwia swobodne łączenie ram z innymi seriami profili o głębokości 85 mm. Jest to system z uszczelnieniem zewnętrznym, co daje możliwość zaoferowania energooszczędnego rozwiązania również dla konstrukcji stałoszklonych, bez konieczności stosowania adapterów. 

Multifunkcyjność – triumf technologii

Seria Ideal 7000 to system multifunkcyjny, wykorzystujący technologię MULTIFALZ, czyli opcjonalną możliwość zastosowania technologii wklejanej szyby. Dzięki nowej geometrii wrębu szybowego możliwe jest nie tylko konwencjonalne szklenie, lecz także wklejanie szyb. Technologie te mogą być stosowane naprzemiennie lub łączone w zależności od potrzeb, np. możliwe jest poprawienie właściwości cieplnych konstrukcji poprzez  wyeliminowanie wzmocnień stalowych i wklejanie szyb lub też zastosowanie przy większych gabarytach okien, kolorach itp. zarówno zbrojenia wzmocnieniami stalowymi, jak i technologii wklejania szyb. Opcjonalne zastosowanie technologii wklajania szyb pozwala natomiast na uzyskanie jeszcze większej stabilności okien. Dzięki stałemu sklejeniu szyby i skrzydła zmniejsza się ryzyko wykrzywienia, wygięcia, a także osiadania skrzydła, tym samym wydłuża czas eksploatacji skrzydeł bez potrzeby ich regulacji. 

aluplast_ideal_7000_multifalz

Czysta elegancja w antracycie

Seria profili ideal 7000 dostępna jest w wariancie z antracytowym rdzeniem dla uzyskania jeszcze lepszego efektu estetycznego.

Tak jak coraz bardziej kolorowy staje się świat wokół nas, tak też sukcesywnie zwiększa się popularność i udział w rynku okien kolorowych. Wyraźnie zmieniają się też preferencje dotyczące kolorów, wśród których zaczynają dominować przede wszystkim kolory antracytowe, bazaltowe oraz różne odcienie szarości. 

W ostatnich latach wyraźnie zmienia się sposób myślenia o architekturze. Znajduje to przede wszystkim swój wyraz w poszukiwaniu zarówno w projekcie budynku, jak i w zastosowanych w nim produktach rozwiązań pozwalających nadać tym obiektom wyjątkowy i indywidualny charakter. Odpowiadając na te trendy wprowadzamy do oferty profile o antracytowym rdzeniu, co pozwoli na jeszcze lepsze dopasowanie okien do modnych i nowoczesnych aranżacji. Poprzez antracytowy rdzeń mamy możliwość, w przypadku okien dwustronnie okleinowanych, uzyskania jednolitej kolorystyki w całym przekroju profilu. Tym samym okna jeszcze lepiej wkomponowują się w nowoczesne aranżacje wnętrz i elewacji.

NOWE PODEJŚCIE DO ENERGOOSZCZĘDNOŚCI – „POWERDUR INSIDE“

aluplast_id7000_powerdur

„Powerdur inside“ – innowacyjna technologia koekstruzji profili pvc z zastosowaniem specjalnych termoplastycznych wkładek wzmocnionych włóknem szklanym ultradur® high speed, opracowany

ch przy współpracy z firmą BASF.

IDEAL 7000 jest doskonałym przykładem „hybrydowego” rozwiązania, w którym z jednej strony zwiększamy głębokość zabudowy profili do 85 mm, zwiększamy liczbę komór, umożliwiamy zaszklenie energooszczędnych pakietów szybowych o szerokości 51 mm, a z drugiej strony eliminujemy wzmocnienia stalowe, czyli elementy negatywnie wpływające na właściwości cieplne konstrukcji. Wzmocniony włóknem szklanym termoplast zastępuje stal stosowaną w konwencjonalnych ramach okiennych z PVC i zapewnia zdecydowanie lepsze właściwości izolacji cieplnej przy tych samych mechanicznych właściwościach okna.

Dzięki eliminowaniu wzmocnień stalowych w ramach profili serii Ideal 7000 „powerdur inside” mostki termiczne zostają ograniczone, a współczynnik przenikania ciepła ram dla tej serii wynosi Uf=1,0W/m2K, co jest bardzo dobrym wynikiem dla systemu z uszczelnieniem zewnętrznym. Konstrukcja profili daje jednocześnie możliwość uzyskania dalszej poprawy przenikalności cieplnej kształtowników, poprzez opcjonalne wypełnianie materiałem termoizolacyjnym przestrzeni niektórych komór wewnętrznych.

Ideal 7000 „powerdur inside“  – zalety rozwiązań „hybrydowych”

Metalowe usztywnienie w profilach ram okiennych tworzy wskutek wysokiej przewodności cieplnej mostek termiczny. Nadzwyczaj dobre właściwości mechaniczne materiału Ultradur High Speed sprawiają, ze materiał może być z powodzeniem stosowany w ramach okiennych. Zastosowanie powerdur pozwala na uzyskanie wyraźnej poprawy właściwości cieplnych profili, co wiąże się w dużej mierze z przewodnością cieplną Ultradur High Speed, która jest 50-krotnie niższa od przewodności stali.

aluplast_stal_powerdur

To bardzo dobra wiadomość w kontekście spełniania wymagań rozporządzenia o warunkach technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, w których zaostrzono wymogi dla stolarki okiennej określając minimalny współczynnik izolacyjności termicznej od 01.01.2017 r. na poziomie Uw(max)=1,1W/(m2*K), a od 01.01.2021 r. już na poziomie – Uw(max)=0,9 W/(m2*K)). 

aluplast_ideal_7000_powerdur_inside_przekroj



Poprawa właściwości cieplnych była niewątpliwie jednym z podstawowych celów przy projektowaniu tego systemu, niemniej wyeliminowanie wzmocnień stalowych z ram przynosi też szereg dodatkowych korzyści dla producentów okien w postaci usprawnienia procesów produkcyjnych, poprzez: ograniczenie procesów związanych z magazynowaniem, cięciem i wkręcaniem wzmocnień stalowych, jak też mniejsze zużycie pił do cięcia stali.  

Czysta elegancja  w kolorach