Duport SK

W poszukiwaniu światła i przestrzeni
Duże przeszklenia są cechą charakterystyczną nowoczesnej architektury. Wpuszczają do wnętrza mnóstwo światła, zapewniają piękny widok, sprawiają, że pomieszczenia zaczynają „oddychać”. Jednak okna otwierające się w sposób tradycyjny do wewnątrz wymagają sporo miejsca. Doskonałym rozwiązaniem są okna uchylno-przesuwne, które łączą piękno z komfortem, nie absorbując przestrzeni w mieszkaniach.

Funkcjonalne i estetyczne
Dzięki okuciom uchylno-przesuwnym typu duoPort SK firmy Winkhaus można konstruować okna o wysokości do 2,7 m, czyli wykonać przeszklenie całej ściany, od podłogi do sufitu. Takie okucia powodują, że okna są wygodne w obsłudze, a my możemy zagospodarować przestrzeń w ich pobliżu zgodnie z naszymi upodobaniami. Okucie duoPort SK pozwala płynnie i bezszelestnie przesuwać i uchylać okna o maksymalnym ciężarze 200 kg. Można je montować także do wąskich profili, umożliwiających maksymalne doświetlenie pomieszczeń.

Łatwiejsze otwieranie i zamykanie
Okucie duoPort dostępne jest w 2 wariantach: SK-S i SK-Z. Wariant SK-Z posiada dodatkową funkcję sterowania w klamce, ułatwiającą uchylanie, przesuwanie i zamykanie nawet bardzo ciężkich skrzydeł. System ryglowania z wygodną regulacją docisku skrzydła do ościeżnicy pozwala uzyskać optymalną szczelność okien. Okucie duoPort spełnia wymagania stawiane systemom o wysokiej izolacyjności termicznej.

Bezpieczeństwo
Okna tarasowe na parterze są statystycznie najbardziej narażone na włamanie. Warto więc wyposażyć je we wzmocnione okucia odpowiedniej klasy. Dzięki modułowej budowie systemu duoPort SK można łatwo dostosować standard bezpieczeństwa do indywidualnych wymagań użytkowania. Wariant podstawowy okucia jest wyposażony w solidne trzpienie ryglujące w kształcie grzybków, spełniające wymagania dla okien o zwiększonej odporności na włamanie. Przez zastosowanie odpowiedniej liczby stalowych zaczepów antywłamaniowych, montowanych na ramie okna, uzyskujemy podwyższony poziom zabezpieczenia w klasie 1 lub 2 (według normy ENV 1627-1630). Okucie duoPort SK jest wyposażone w blokadę obrotu klamki, wymuszającą prawidłowe użytkowanie okna. Bezpieczeństwo i pewność funkcjonowania gwarantuje ponadto innowacyjny mechanizm przegubowy okucia. dzięki jego nowej konstrukcji uzyskano większą stabilność pozycji otwarcia. Dodatkowym zabezpieczeniem (w wersji duoPort SK-Z) jest blokada zatrzaśnięcia skrzydła, uniemożliwiająca niekontrolowane zamknięcie drzwi, gdy przebywamy na tarasie.

Ponadczasowy design
Okna są inwestycją na dziesiątki lat. Projektanci firmy Winkhaus dobrze o tym wiedzą, dlatego jej produkty nie tylko charakteryzują się wysoką jakością i trwałością ale także ponadczasowym, atrakcyjnym wzornictwem. Okucie wyróżnia estetyczny design widocznych elementów i uniwersalna kolorystyka osłon. Płaskie osłony wózków i zaślepki o nowoczesnym kształcie dopasowane kolorystycznie do klamki, sprawiają, że okno wygląda perfekcyjnie.

Elegancja każdego detalu sprawia, że okna z okuciem duoPort SK tworzą harmonijną całość.